Odwiedzin łącznie:747533
Wyświetleń łącznie:2692369


Oficjalna strona Jerzego Janowicza

Wydarzenia 2015


Koniec sezonu 2015
środa, 11 listopada 2015 18:40

alt

Trzema turniejami w Europie Jerzy zakończył sezon 2015!

W II połowie października JJ rozegrał dwa mecze na turnieju w Wiedniu. Pierwszy mecz z Dominiciem Thiem wygrał 2:6, 7:6(5), 6:4. Drugi - z Stevem Johnsonem - przegrał 4:6, 7:6(7), 4:6.

Następnie w Bazylei zmierzył się kolejno z Jaume Munar (6:1, 6:3), Mikhailem Youzhny (6:4, 6:1) oraz Philippem Kohlschreiberem (4:6, 6:3, 3:6).

Ostatnim turniejem w sezonie były rozgrywki halowe w Paryżu. Tam Jerzy pokonał Ivana Dodiga 7:5, 3:6, 6:3 w pierwszej rundzie kwalifikacji. W drugiej zaś przegrał z Aljazem Bedene 7:6(3), 2:6, 5:7.


Do zobaczenia w sezonie 2016!


foto: gsim.pl

 
JJ ambasadorem Fundacji Sportowcy Dzieciom!
sobota, 17 października 2015 18:46

alt

Jerzy wyróżniony został tytułem Ambasadora Fundacji Sportowcy Dzieciom!

Dzięki wsparciu i pomocy Fundacji najmłodsi mogą uczestniczyć w różnego rodzaju wydarzeniach sportowych oraz poznawać wiele ciekawych osób, które swoją postawą dają przykład, że sport to nie tylko rozrywka, ale także ciężka praca, charakter i rozwój intelektualny.

Chcesz wiedzieć więcej o tej działalności? Zapraszamy na strony:

www.sportowcydzieciom.pl 
www.facebook.com/FundacjaSportowcyDzieciom

 
Sukcesy na DC i w Orleans
wtorek, 06 października 2015 18:25

alt

Dla fanów zespołowych rozgrywek tenisowych spotkanie w Gdyni było prawdziwą gratką! Polska reprezentacja wywalczyła awans do Grupy Światowej! Mierząc się ze Słowacją po jednym meczu singlowym wygrali Janowicz i Przysiężny, zaś trzeci punkt zdobył debel Kubot i Matkowski. Następne spotkanie zostanie również rozegrane w Polsce a przeciwnikiem będzie Argentyna.

Po sukcesie w Gdyni Jerzy udał się na turniej w St. Petersburgu. W pierwszym meczu pokonał B. Paire z wynikiem 6:4, 3:0 (ret), zaś w drugim po zaciętej walce uległ L. Pouille 6(8):7, 6(1):7.

Dużo lepszy okazał się występ na turnieju typu challenger w Orleans. Jerzy dotarł do finału, a wyniki kolejnych meczów wyglądały następująco:

Janowicz- Niels Desein 6:4 6:3 
Janowicz - Vincent Millot 4:6 6:3 6:2 
Janowicz - Franko Skugor 6:4 6:4 
Janowicz - Illya Marchenko 6:1 2:6 6:4
Janowicz - Jan-Lennard Struff 7:5 4:6 3:6

fot. AFP


 
Jerzyk Cup 2015
niedziela, 13 września 2015 13:56

alt

W dniach 26 - 27 września odbędzie się tegoroczna edycja Jerzyk Cup, którego organizatorem i pomysłodawcą jest Jerzy Janowicz! Spotykamy się na kortach MKT Łódź. Zawody podzielone są pomiędzy trzy grupy wiekowe: do 8 lat, do 10 lat i do 12 lat. 

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 23 września 2015 roku na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (zgłoszenie jest obowiązkowe; wpisowe: 10 zł)

Uroczyste otwarcie 26 września o godz. 12:00. Jak co roku na uczestników czeka wiele atrakcji i niespodzianek!

Więcej szczegółów dot. zapisów można uzyskać pod numerem 504-271-173.

SERDECZNIE ZAPRASZMY!


dodatkowe info:  JERZYK CUP

 
Końcówka turniejów w USA
sobota, 12 września 2015 00:00

alt

Turniej w Winston Salem Jerzy zakończył na drugim meczu - przegrał z Kevinem Andersonem 6(2):7, 4:6.

Przygoda z tegorocznym US Open również okazała się nie być długą. W meczu pierwszej rundy JJ przegrał z Pablo Carrena Busta 3:6, 6:4, 2:6, 4:6.

W najbliższym czasie Jerzy zagra w Gdyni mecze w ramach Pucharu Davisa. 

fot. Marek Biczyk/newspix.pl

 
Szczęśliwsze Cincinnati
wtorek, 25 sierpnia 2015 20:34

alt

Turniej w Montrealu okazał się być dosyć krótkim dla Jerzego. W pierwszej rundzie, po zaciętym meczu, przegrał z Ivo Karlovicem  4:6, 6(6):7.

W Cincinnati wyniki prezentowały się znacznie lepiej. Pierwszy mecz z niełatwym przeciwnikiem - G. Monfilsem - Jerzy wygrał 6:4, 7:5. W drugiej rundzie pokonał J. Donaldsona 6:4, 7:6(4), a zwycięstwo oddał dopiero A. Dolgopolovi 3:6, 6:3, 4:6.

Aktualnie JJ rozgrywa turniej w Winston Salem i wygrał swój pierwszy mecz z L. Rosolem 6:3, 6:2. Trzymajcie kciuki!

 
Ostatnie turnieje przed wylotem do Ameryki Pn.
poniedziałek, 03 sierpnia 2015 07:34

alt

Po rozgrywkach Davis Cup Jerzy wziął udział w dwóch turniejach w Europie - Bastad (Szwecja) oraz Hamburg (Niemcy). 

W obu doszedł do drugiej rundy. W Bastad najpierw zmierzył się z A. Arnaboldi  i wygrał 6:4, 7:5, a następnie rozegrał spotkanie z S. Darcisem i przegrał 1:6, 4:6.

W Hamburgu w pierwszym pojedynku wygrał z T. Daniel 6:4, 6:3. JJ odpadł z turnieju po przegranej z P. Cuevas'em 3:6, 6:4, 2:6.

Następnym turniejem w kalendarzu Jerzego jest Montreal - ATP 1000.

 
Polska - Ukraina 3:1
czwartek, 23 lipca 2015 19:37

alt

Rozgrywki Davis Cup w Szczecinie zakończyły się dla naszej drużyny zwycięstwem. W hali Azoty Arena Polska pokonała Ukrainę 3:1.

J. Janowicz - A. Dolgopolov 3:6, 4:6, 6(2):7
M. Przysiężny - S. Stachowski 7:6(5), 6:4, 6:4
Ł. Kubot/ M. Matkowski - A. Dolgopolov/ D. Molochanov 6:3, 6:2, 7:6(6)
J. Janowicz - S. Stachowski - 6:1, 7:6(3), 3:6, 6:3

Następne spotkanie - o awans do grupy światowej - rozegramy ze Słowacją w Polsce. 

 

 
Porażka na Wimbledonie
sobota, 11 lipca 2015 17:25

alt

Pomimo zadowalających wyników osiągniętych w Halle, tegoroczny Wimbledon nie był najszczęśliwszy. 

Jerzy odpadł w I rundzie przegrywając z M. Ilhan 6:7, 6:4, 6:7, 3:6.

W najbliższym czasie Jerzy zagra w rozgrywkach Pucharu Davisa w Szczecinie przeciwko Ukrainie (17-19 lipca).

Serdecznie zapraszamy!

 
Ćwierćfinał w Halle
poniedziałek, 22 czerwca 2015 11:08

alt

Sezon na trawie ruszył pełną parą!

W Halle Jurek dotarł do ćwierćfinału pokonując najpierw P. Cuevasa 6:3, 6:4, a następnie A. Falla 6:2, 5:7, 6:2. W ćwierćfinale zmierzył się z turniejową "piątką" K. Nishikori i przegrał po zaciętym i wyrównanym meczu 4:6, 7:5, 3:6.

Zwycięskie mecze w Halle przywróciły JJ'a do pierwszej pięćdziesiątki rankingu ATP. Obecnie znajduje się na 47. miejscu.

Do zobaczenia na Wimbledonie! 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Ranking ATP

SINGIEL - 141

najwyższy - 14 (12.08.2013r.)

Wydarzenia

10 lipca 2017 CM Gamma Partnerem Medycznym Jerzego Janowicza

Centrum Medyczne Gamma zostało Partnerem Medycznym Jerzego Janowicza.  Podpisanie umowy z Jerzym Janowiczem jest oficjalnym potwierdzeniem współpracy, która rozpoczęła się pod koniec 2016 r. Dr n.med. Konrad Słynarski i CM Gamma zadbają u gwiazdy polskiego tenisa ziemnego o profilaktykę kontuzji oraz jeśli będzie to konieczne – leczenie urazów.

Centrum Medyczne Gamma jest wiodącym prywatnym podmiotem w naszym kraju specjalizującym się w diagnostyce obrazowej i kompleksowym leczeniu pacjentów z dolegliwościami narządu ruchu. To jeden z niewielu ośrodków prywatnych w Polsce realizujących świadczenia medyczne w obrębie ortopedii i traumatologii oraz chirurgii kręgosłupa w pełnym zakresie. Obejmuje wszystkie procedury lecznicze w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego – od leczenia ambulatoryjnego, przez wysokospecjalistyczną diagnostykę, po leczenie operacyjne i rehabilitację.

- To dla mnie ogromna radość, że objęliśmy opieką medyczną tak utytułowanego sportowca, jakim jest Jerzy Janowicz – mówi Jędrzej Litwiniuk, prezes Centrum Medycznego Gamma. - Na płaszczyźnie ostatnich lat w Centrum Medycznym Gamma operowanych było i przechodziło rehabilitację wielu znakomitych polskich sportowców. Wszyscy zgodnie podkreślają pełen profesjonalizm i znakomitą opiekę jaką zostali otoczeni – podkreśla Jędrzej Litwiniuk

Tenis ziemny to bardzo widowiskowa a zarazem jeden z najbardziej urazowych sportów, który niesie ze sobą niezwykle wysokie wymagania dotyczące opieki medycznej. Zawodnicy na najwyższym poziomie sportowym, oprócz nienagannej techniki, przeglądu pola czy umiejętności szybkiego podejmowania trafnych decyzji, są poddawani dużym przeciążeniom, które mogą przyczynić się do zaistnienia kontuzji.

- Centrum Medyczne Gamma zapewnia mi kompleksową pomoc medyczną z zakresu ortopedii na najwyższym, światowym poziomie – mówi Jerzy Janowicz. – Takie podejście daje mi komfort gry na korcie oraz pozwala się w pełni skupić do powrotu do pierwszej piętnastki w rankingu ATP – dodaje.

Oficjalnym lekarzem polskiego tenisisty został dr n. med. Konrad Słynarski, ortopeda Centrum Medycznego Gamma, założyciel i aktualny wiceprezes Polskiego Towarzystwa Artroskopowego, członek szeregu międzynarodowych towarzystw naukowych i pionier wielu przełomowych rozwiązań w chirurgii kolana. W swojej pracy z powodzeniem wykorzystuje nowatorską metodą biologicznej rekonstrukcji tkanek, pozwalającą na odbudowę uszkodzonego stawu w najbardziej efektywny, dający najlepsze rezultaty leczenia sposób.

- Pod koniec 2016 roku Pan Jerzy Janowicz zgłosił się do mnie z bólem w stawie kolanowym, który doskwierał mu od ponad roku oraz powodował brak możliwości uprawiania sportu na najwyższym sportowym poziomie. Dzięki nowoczesnym badaniom, które wykonaliśmy w Centrum Medycznym Gamma było możliwe postawienie bardzo precyzyjnej diagnozy, związanej z uszkodzeniem jednego z wiązadeł w stawie kolanowym. Kontuzja miała charakter przewlekłych zmian przeciążeniowych i była konsekwencją wieloletniego uprawiania sportu na najwyższym poziomie – mówi dr n. med. Konrad Słynarski, ortopeda Centrum Medycznego Gamma. – Postanowiłem podjąć próbę leczenia stawu kolanowego Jerzego Janowicza przy użyciu komórek macierzystych – perycytów, które znajdują się na naczyniach krwionośnych w różnych częściach ciała. Rolą tych komórek w naszym organizmie jest stymulowanie procesów regeneracyjnych oraz gojenia uszkodzeń. Kiedy dochodzi do uszkodzenia, perycyty przenikają do krwiobiegu i z prądem krwi docierają do chorego miejsca – dodaje.

Przy pomocy aparatury ultrasonograficznej komórki macierzyste zostały precyzyjnie podane w okolice więzadła w stawie kolanowym utytułowanego polskiego tenisisty. – Już po kilku tygodniach mogliśmy zaobserwować bardzo szybko postępującą regenerację uszkodzonego więzadła – informuje dr n. med. Konrad Słynarski. – Dzięki temu Jerzy Janowicz po okresie dwóch miesięcy powrócił na kort i mimo porażki cieszyliśmy się, że mógł rozegrać cały mecz bez bólu – podkreśla ortopeda CM Gamma.


Dodatkowych informacji udziela:
Marcin Jaskółka
Specjalista ds. marketingu i komunikacji
T: +48 505 666 566
E: marcin.jaskolka@cmgamma.pl


 
10 lipca 2017 Wimbledon 2017

W pierwszej rundzie kwalifikacji w Eastbourne Jerzy przegrał 6(3):7, 6(5):7 z F. Skugor.

Następnie udał się do Londynu na turniej Wielkiego Szlema - Wimbledon.
Tam pokonał D. Shapovalova 6:4, 3:6, 6:3, 7:6(2) i L. Pouille 7:6(4), 7:6(5), 3:6, 6:1. Przegrał mecz 3. rundy z B. Paire 2:6, 6(3):7, 3:6.

Aktualnie Jerzy bierze udział w turnieju typu Challenger w Braunschweig.

 

foto: sport.interia.pl


 
21 czerwca 2017 Pierwsze mecze na trawie

Podczas Roland Garros Jerzy zagrał tylko jeden mecz - z Taro Daniel. Przegrał z wynikiem 4:6, 4:6, 4:6.

Niezbyt szczęśliwy był także występ w Unicredit Czech Open (Prostejov Challenger), gdzie w meczu z T. Robredo JJ przegrał 6:3, 4:6, 6(4):7.

Zdecydowanie lepszy był pierwszy w tym sezonie występ na trawie. W Stuttgarcie Jerzy pokonał najpierw A. Kuznetsova 6:4, 3:6, 6:3; następnie G. Dimitrova - ówczesną rankingową 12. -  7:6(4), 6:3. W ćwierćfinale pokonał go B. Paire 1:6, 6(4):7

foto: www.atpworldtour.com


 
28 października 2016 Jerzyk Cup - komunikat

Moi Drodzy!


Z przykrością informuję, że z przyczyn niezależnych ode mnie tegoroczna edycja Jerzyk Cup nie odbędzie się.

Mam jednak nadzieję, że jeszcze nie raz spotkamy się na korcie i wspólnie poodbijamy piłkę!


Serdecznie pozdrawiam,

Jerzy Janowicz


 
17 września 2016 Zwycięstwo w Genui

Jerzy wygrał ATP Challenger w Genui! Po bardzo zaciętym pierwszym meczu z L. Sonego, JJ pokonał następnie H. Zeballos, G. Mager, C. Berloq, by finałowy pojedynek rozegrać przeciwko N. Almagro. Pokonał go w dwóch setach 7:6(5), 6:4.

Prosto z Genui JJ przyleciał do Polski by wziąć udział w Pekao Szczecin Open. Tam los nie był tak łaskawy i po wygranej w I rundzie przeciwko N. Basilashvili 7:5, 7:6(5), w II rundzie przegrał z S. Napolitano 6:3, 6(2):7, 4:6.

fot. AON Open Genova


 

Najbliższe turnieje

2017.07.03 - 2017.07.16 Londyn, Wielka Brytania, Wimbledon
2017.07.17 - 2017.07.24 Bastad, Szwecja, SkiStar Swedish Open
2017.07.24 - 2017.07.30 Hamburg, Niemcy, German Tennis Championships 2017

SPONSORZY

PRZYJACIELE